Into rekrytoi toiminnanjohtajan

Into – etsivä nuorisotyö ja työpajatoiminta ry rekrytoi toiminnanjohtajan vastaamaan yhdistyksen operatiivisesta ja strategisesta johtamisesta sekä vaikuttamistyöstä.

Into on etsivän nuorisotyön ja työpajatoiminnan asiantuntijaorganisaatio. Edustamme 270 työpajaa sekä 600 etsivää nuorisotyöntekijää Suomessa. Etsivässä nuorisotyössä ja työpajoilla työskentelee yli 2200 ammattilaista. Tutustu Intoon, etsivään nuorisotyöhön ja työpajatoimintaan.

Toiminnanjohtajamme siirtyessä uusiin tehtäviin haemme toiminnanjohtajaa vastaamaan yhdistyksemme operatiivisesta ja strategisesta johtamisesta sekä vaikuttamistyöstä. Tarjoamme työyhteisön, jossa on vahvaa asiantuntemusta sekä innostusta etsivän nuorisotyön ja työpajatoiminnan kehittämiseen sekä työmuotojen toiminnallisten ja taloudellisten edellytysten vahvistamiseen. Tässä työyhteisössä Sinulla on merkittävä rooli.

Mitä toiminnanjohtaja tekee? Ainakin näitä työtehtäviä:

  • vastaa järjestön operatiivisesta toiminnasta, valmistelee hallituksen ja yhdistyksen vuosikokoukset sekä vastaa päätösten toimeenpanosta
  • laatii rahoitushakemukset ja -selvitykset
  • kehittää järjestön toimintaa ja vaikuttavuutta sekä raportoi hallitukselle ja rahoittajille
  • vastaa järjestön yhteiskuntasuhteista ja vaikuttamistyöstä
  • toimii esihenkilönä kahdelletoista asiantuntijalle

Odotamme hakijalta

  • soveltuvaa koulutusta
  • hyvää toimialan tuntemusta
  • vahvaa strategista osaamista ja operatiivista johtamiskokemusta esihenkilövastuineen
  • yhdistyshallinnon tuntemusta
  • erinomaisia sosiaalisia ja viestinnällisiä taitoja sekä verkostoitumiskykyä

Työtehtävä on toistaiseksi voimassa oleva. Työ alkaa huhtikuussa 2023 tai sopimuksen mukaan. Inton toimisto sijaitsee Helsingissä, Itä-Pasilassa. Etätyömahdollisuudet ovat hyvät, kokoonnumme toimistolle vähintään kerran viikossa ja muutoin tarpeen mukaan.

Kiinnostuitko tehtävästä? Kysy lisää varapuheenjohtaja Jorma Niemiseltä p. 050 311 8975 ti 21.2. klo 12-15, pe 24.2. klo 9-13, ma 27.2. klo 9-15 ja ti 28.2. klo 9-15 ja toiminnanjohtaja Herttaliisa Tuurelta p. 040 760 1778 ma 20.2. klo 9-11 ja 13-16, ke 22.2. klo 11-15 ja ti 28.2. klo 10-11.

Intossa arvostamme työyhteisön monimuotoisuutta ja teemme töitä yhdenvertaisuuden eteen. Toivomme hakijoiksi eri-ikäisiä, eri sukupuolen edustajia sekä kieli-, kulttuuri- ja muihin vähemmistöihin kuuluvia henkilöitä.

Hae avointa tehtävää ti 28.2.2023 klo 16.15 mennessä täyttämällä Webropol-hakulomake: https://link.webropolsurveys.com/S/95D48F8D6F5B4241

Haastattelut järjestämme Helsingissä to 9.3. klo 11-15 välisenä aikana.
Kärkikandidaattien esittäytyminen Inton hallitukselle 14.3. klo 14 alkavassa kokouksessa Helsingissä.

Kategoriat

© Into – etsivä nuorisotyö ja työpajatoiminta ry