Tulosta sivu

Vaikuta ja ehdota nimeä uudelle työpajojen ja etsivän nuorisotyön kattojärjestölle!

15.11.2019

Nyt on mahdollisuus vaikuttaa siihen, millä nimellä työpajojen ja etsivän nuorisotyön kattojärjestö tunnetaan tulevaisuudessa! Valtakunnallisessa työpajayhdistyksessä valmistellaan uutta strategiaa, jonka myötä muuttuu myös yhdistyksen nimi.  Yhdistyksen uudella strategialla tavoitellaan etsivän nuorisotyön ja työpajojen yhteistä tarinaa, yhteistä viestiä, yhteisiä tavoitteita sekä vaikuttavuuden lisääntymistä. Uuden nimen tulisi kuvata paremmin sekä etsivää nuorisotyötä että työpajatoimintaa edustavaa kattojärjestöä. Mitä toivomme: Nimeä, joka sopii arvoihimme: rohkeasti, yhdessä, inhimillisesti. Nimeä, joka kuvaa sekä nuorten että aikuisten parissa tehtävää työtä. Nimeä, jolla on jokin merkitys. 

Vastanneiden kesken arvotaan VIP-paketti valtakunnallisille etsivän nuorisotyön päiville, #helmient 2020-tapahtumaan,  Mikkeliin 12.-13.2.2020 tai Valtakunnallisille Työpajapäiville Seinäjoelle 22.-23.4.2020.  Myös aiemmalla kyselykierroksella tulleet ehdotukset huomioidaan arvonnassa. Jätä ehdotuksesi 27.11.mennessä. Kiitos vastauksestasi!

Linkki kyselyyn