Tulosta sivu

TPY:n hallitukseen valittiin kolme varsinaista jäsentä vuosille 2019-2020 ja kolme varajäsentä vuodelle 2019

23.11.2018

Kuvasssa vas. Ilkka Ruonala, Jarkko Åkerberg, Kimmo Kumlander, Jorma Nieminen sekä Anna Turja. Kuvasta puuttuu Katja Aalto.

Valtakunnallisen työpajayhdistyksen syyskokous valitsi kokouksessaan 22.11. jäseniä TPY:n hallitukseen. Varsinaisiksi jäseniksi kaudelle 2019-2020 valittiin toiminnanjohtaja Kimmo Kumlander Silta-Valmennusyhdistyksestä Tampereelta, kehittämisasiantuntija Jorma Nieminen Jyväskylän kaupungin nuorisopalveluista sekä työvalmentaja/ALU-koordinaattori  Anna Turja Kyrönmaan työpaja Arpeetista Vaasasta. Varajäseniksi kaudelle 2019 valittiin työvalmentaja Ilkka Ruonala Eurajoen kunnasta, vs. toiminnanjohtaja/ALU-koordinaattori Jarkko Åkerberg Kaarinan Pajamestari ry:stä sekä kehittämispäällikkö Katja Aalto Lahden Työn Paikka Oy:sta. 

Yhdistyksen hallituksessa jatkavat toiminnanjohtaja Samuel Juntunen Tornion Työvoimalasäätiöstä, yksilövalmennuspäällikkö Tarja-Liisa Riipinen Tukeva-työvalmennussäätiöstä Kuopiosta sekä koulutuspäällikkö Tarja Taskinen-Okungbowa Stadin ammattiopistosta Helsingistä. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa kansanedustaja Anneli Kiljunen. Henkilövalintojen lisäksi syyskokous hyväksyi vuoden 2019 toiminta- ja taloussuunnitelman ja hyväksyi jäsenmaksut sekä tilintarkastajan. Kokouksen puheenjohtajana toimi Päivi Puska Rauman työpajoilta.