Tulosta sivu

Ehdota uutta nimeä Valtakunnalliselle työpajayhdistykselle 4.10. mennessä!

26.9.2019

Mikä nimeksi etsivän nuorisotyön ja työpajojen kattojärjestölle?
Valtakunnallisessa työpajayhdistyksessä valmistellaan uutta strategiaa, jonka myötä muuttuu myös yhdistyksen nimi. Yhdistyksen uudella strategialla tavoitellaan etsivän nuorisotyön ja työpajojen yhteistä tarinaa, yhteistä viestiä, yhteisiä tavoitteita sekä vaikuttavuuden lisääntymistä. Uuden nimen tulisi kuvata paremmin sekä etsivää nuorisotyötä että työpajatoimintaa edustavaa kattojärjestöä.

Ehdota uutta nimeä 30.9. mennessä
Millainen nimi kuvastaisi uudistuvaa yhdistystämme, jonka sydämessä on olla rohkea vaikuttaja ja kohderyhmiensä vaikuttavan työn mahdollistaja? Uusi nimi hyväksytään kevätkokouksessa huhtikuussa 2020. Vaikuta ja ehdota yhdistykselle uutta nimeä 4.10. mennessä täällä: https://www.webropolsurveys.com/S/1D46711FB7B03DCD.par